تبلیغات
حیوانات خانگی - دانستنی هایی راجب همستر
منوی اصلی
جستجو

حیوانات خانگی

 • image
 • image

دانستنی هایی راجب همستر

    همستر   
رهنامی داشتن همستر

   
هنگام انتخاب همستر به رفتار و شرایط و ویژگی های ظاهری آنها به دقت توجه کنید. از خریدن همسترهایی که بی حال و ساکت هستند اجتناب بکنید و آنها باید چابک، کنجکاو و فعال و از همه همتر هوشیار باشند (البته در ساعت بیداری یعنی غروب به بعد). پوشش بدنی باید صاف و چشم ها تمیز باشند. نفس کشیدن حیوان نباید صدادار و با زحمت صورت می پذیرد. مناسب ترین سن همستر خرید همستر بین 25 الی 45 روز هستند. همستری که خریداری می کنید باید در جایی مناسب و تمیز برای فروش باشند.

همستر حیوان بسیار آرام و بی صدا است و نگهداری از آن کار خیلی راحت می باشد . نگهداری از این حیوان مانند سایر حیوانات خانگی باعث شادابی روح و تمدد اعصاب می گردد و سرگرمی مناسبی برای کودکان و سالمندان (برای پیشگیری از ناراحتی ) است .

همستر حیوانات مناسبی برای نگهداری در آپارتمان های مسکونی هستند. حیوان آرام و تمیز هستند که رفتار بسیار دوستانه ای دارد. به بازی کردن و دویدن در چرخ علاقه دارند. اگر از کودکی او را در دست بگیرید به سادگی دست آموز می شود و هرگز گاز نمی گیرد. نباید همستر را به ناگهان و به سرعت بلند کرد چراکه این کار موجب ترسیدن حیوان می شود. اگر همستری گاز می گیرد و یا شناختی از او ندارید قادر هستید او را از پوست پشت گردنش بلند کنید.

بیشتر از تراشه چوب برای پوشاندن کف قفس استفاده میشود ولی باید از تراشه سرو اجتناب نمود. درخت کاج نیز بدلیل امکان ترشح مواد تحریک کننده و معطر مناسب نمیباشد. خرده های چوب درخت اشنگ یا دیگر درختان جنگلی برای استفاده در کف قفس بهتر است. پوشال چوب را از جایی تهیه کنید که نوع چوب آن را بشناسید چرا که هر پوشالی مناسب همستر نیست. براده های اره چوب را ته قفس قرار دهید و لازم است هر دو هفته یک دفعه عوض شوند. از آنجا که همسترها معمولا از گوشه قفس خود برای سرویس بهداشتی استفاده میکنند تمیز کردن آن قسمت بصورت مداوم (چند روز یکبار) به تمیز ماندن محل زندگی آنها کمک میکند. می توانید برای آسانتر است که نگهداری همستر از خاک ویژه همستر نیز استفاده کنید .

یک فضای بسته به عنوان آشیانه در گوشه ای از قفس برای همستر خوب است که می توان از خانه های ویژه همستر برای اینکار استفاده نمود کف خانه همستر را میتوانید با چیزی نرم مثل دستمال کاغذی بپوشانید. به همستر باید فرصت جویدن و ورزش کردن داده شود. تقریبا تمام همسترها با شوق و ذوق از یک چرخ و فلک مخصوص همستر استقبال می نمایند. مقداری تونل و لوله ( لوله دستمال توالت) یا لوله پلیکا نیز مفید است.لوازم بازی مخصوص همستر نیز کمک بسیار زیادی در نگهداری آسان و شادابی همستر می تواند داشته باشد , شاخه های تازه درختانی مانند بید و درختهای میوه که برای آنها از سموم ضد آفت استفاه نشده است و جعبه های کوچک مقوائی برای جویدن و بالا رفتن مناسب هستند. و خوبی های این قفس این است که همستر تحرک کافی همستر در قفس می باشد
اطلاعات مفید درباره انواع نژادهای سگ و نحوه نگه داری و آموزش آن ها
تغذیه و بهداشت سگ و سایر حیوانات خانگی
- یوسف زمانی -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه