تبلیغات
حیوانات خانگی - نژاد ژرمن و خصوصیات اخلاقی این حیوان
منوی اصلی
جستجو

حیوانات خانگی

 • image
 • image

در بین سگهای قدیمی گله و مزارع و همچنین از جمله ملازمان و همراهان انسان طی قرون گذشته این نژاد توسعه بسیار زیادی یافته است. ژرمن شپرد توانست از سال 1914 از آلمان به بسیاری از دوردستها جهان انتقال یابد. در ادامه با وبلاگ حیوانات خانگی همراه باشید تا در مورد نژاد ژرمن و خصوصیات اخلاقی این حیوان برای شما بیشتر بگوییم.پس همراه ما باشید.

این نژاد را با نام آلساتیان نیز می شناسد. در مورد منشا پیدایش این نژاد عقیده های مختلفی هستی و عدم دارد و به اعتقاد جانباز از پرورش دهندگان، این نژاد نتیجه آمیزش نمط های مختلف سگهای گله آلمانی است و جانباز نیز آن را حاصل آمیزش سگ گله با گرگ می دانند. به عقیده ازخودگذشته محققان، در اوایل دهه 1900 یک افسر شوالیه ارتش آلمان به نام ماکس فون استفان در یک برنامه پرورش سگ، نژادهای مختلفی از سگ های محلی چوپان و نگهبان را ترکیب کرده و این نژاد را بوجود آورده است.

نژاد سگ ها


ولی به یقین و بری در نظر گرفتن منشا پیدایش آن، اولین بار در سال 1882 در شهر هانور آلمان، اولین سگ ژرمن شپرد با موی بلند به نمایش گذاشته شد و در سال 1889، اولین نقشه مو کوتاه این سگ، با خصوصیات سگهای ملتفت آراسته این نژاد در عملیات امداد و نجات صلیب سرخ و نیروی پلیس، بعد از جنگ جهانی اول باز می گردد. این سگ، اصالتا یک سگ چوپان است که در طی سالها نگهداری و پرورش، به قابلیتهای عملیاتی زیادی دست پیدا کرده است. 


از لحاظ ظاهری، حیوانی تنومند با چهره ای خودخواه است و هوش و ذکاوت زیادش از نوع نگاه مهربان و در عین حال پر ابهتش به بخشش قابل درک است. ارتفاع بدن در جنس نر در حدود 60 تا 65 سانتیمتر و در ماده ها بین 55 تا 60 سانتیمتر است. وزن نرهای جوان در ثغور 35 تا 43 کیلو گرم بوده و در مواردی به بیش از این مقدار می رسد. ولی متوسط وزن نرها در زمان تكلیف کامل در چیزی در بندها 5/36 کیلوگرم است. وزن حیوانات ماده در زمان بلوغ، بین 27 تا 35 کیلوگرم و بطور متوسط 5/29 کیلوگرم خواهد بود. سگهای این نژاد به طور کلی دارای بدنی نیرومند، عضلانی و متوازن بوده و بین رشد قسمت جلویی و پشتی بدن تعادل چشم نوازی مشاهده می شود. عضلات قوی و استخوان بندی محکمی داشته و دارای پیشانیی کمی محدب قیافه ای استخوانی و قوی هستند که آدمی را تحت تاثیر جایگیری می دهد. سر ناس نر مشخصا مردانه و در ماده کاملا زنانه است.

یک سگ ژرمن شپرد، سگی یورتمه رو است و ساختار بدنش طوری تکامل یافته است که نیازهای کاری اش را برطرف کند. راه رفتن یک انسان اصیل، کشیده، ارتجاعی، زیبا و بلا تقلا، نرم و دارای وزن است که حداکثر میزان راه را با حداقل قدم برگیری طی می کند. با هماهنگی و توازن به سیاق ای حرکت می کند که همانند حرکت ممتد یک ماشین خوب و روان به نظر می آید. راه رفتن معمولی، نرم و مداوم است و با قدرت زیاد بخش پشتی بدن حمایت می شود. در حال یورتمه کامل، بخش پشتی باید محکم موزون باقی مانده، بلا تاب خوردن، پیچ خوردگی، حرکت شلاقی و سوسکی باشد.

سگ ژرمن شپرد دارای پنهان سازی خارجی مضاعف با طول میانگین می باشد که لایه خارجی متراکم و خشن بوده و کاملا در روی بدن قرارمی گیرند. قسمت داخلی گوش ها، جلوی صورت، اندام های حرکتی و چنگال ها به وسیله موهای کوتاهی ابهام آمیز می شوند درحالیکه گردن دارای موهایی بلندتر و ضخیم ترمی باشد. به همین اتساق قسمت نازل و بالا اندام های حرکتی نیز واجد موهای بلندی هستند.

نژاد سگ ها


رنگ درسگ های ژرمن شپرد متفاوت است ولی رنگ تیپیک مشکی در پشت، پوزه و روی دم و قهوه ای در پایین دستها، زیر شکم و زیر دم است . سگهای کاملا مشکی هم هستی و عدم دارند ولی رنگ های خیلی کم رنگ و یا داشتن رنگ سپیدرنگ قابل قبول نمی باشد.

محوطه کوچکی را در نظر بگیرید و تمام این محوطه را از چندین لایه روزنامه بپوشانید و صبر کنید تا توله سگ از آنها استفاده نماید . سپس روزنامه های خیس شده را با روزنامه های خشک تعویض کنید . این کار را یک یا دو روز ادامه دهید سپس یک قسمت کوچک از محلی را که به وسیله ی روزنامه پوشانده شده بری روزنامه بگذارید ؛ به این امید که توله سگ در آن محل ادرار نکند .

جرمن شپرد سگ نسبتا پر انرژی هست , سگی که نیازمند ورزش و پیاده روی روزانه هست. ۵ - ۶ کیلومتر پیاده روی می تواند یکی از ورزشهای مناسب حیث جرمن شپهرد های توله و بالغ باشد , اما نمی توان این میزان را راجع به حساب سلامتی یک سگ رسیده , کافی دانست. راه رفتن سریع , دویدن , آوردن توپ پرتاب شده و در کنار دوچرخه , دویدن , ورزشهای مناسبی هستند. همانطور که قبلا ذکر شد , یک جرمن شپهرد می تواند مخرب و خرابکار شود اگر کاری از باب انجام دادن نداشته باشد. مشابه همین مورد زمانی است که ورزش کافی و مناسب روزانه نداشته باشد که این مطلب دلیل خوشحال نبودن جرمن شپهرد می شود , بسیاری از جرمن شپهرد ها می توانند بی دلیل پارس کنند و هر چیز جالبی را که می خواهند , بجوند. اگرچه زمانی که جرمن شپرد تان از ورزشهای روزانه برخوردار باشد , در حقیقت سگی سالم تر , خوشحال تر و بسیار آرام تر نیز خواهید داشت.
اطلاعات مفید درباره انواع نژادهای سگ و نحوه نگه داری و آموزش آن ها
تغذیه و بهداشت سگ و سایر حیوانات خانگی
- یوسف زمانی -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه