تبلیغات
حیوانات خانگی - آشنایی با خوکچه ی هندی و نکاتی راجب نگهداری از آن
منوی اصلی
جستجو

حیوانات خانگی

 • image
 • image
    فروش خوکچه هندی   
دانستنی هایی راجب خوکچه هندی

   


خوکچه از دسته ی جوندگان آرام است. دارای پاهای بسیار کوتاه ، گردن کوتاه و سر گنده و بدون دم دارد. به طور کل نصفی از پستانداران کره زمین را جوندگان تشکیل داده است.

به طور کلی خوکچه ی هندی حیوانی سرگرم کننده و آرام است . خوکچه هندی به دلیل رفتار آرام و مطیع ، عادتهای پاکیزه ، گاز نگرفتن و چنگ ننداختن به یک حیوان خانگی کحبوب مبدل شده است. معمولاً اگر از کودکی آنها را دست آموز کنید در بزرگسالی از در آغوش گرفتن شدن نخواهند ترسید. اصولا دو نر در کنار هم حالت حمله پیدا می کنند. اگر خوکچه خود را تنها نگهداری می کنید قفس آن را در مکان شلوغی قرار دهید تا رفت و آمدها را ببیند و صداها را بشنود.

می شود خوکچه ی هندی را در قفس یا آکواریوم نگه داشت. نباید میله های قفس ازهم آنقدر باز باشند که سر حیوان بین آنها گیر کند. باید کناره های قفس چند سانتیمتر بالا بیاید تا خوکچه نتواند مدفوعش را به بیرون پرتاب ک ند (عکس پایین را مشاهده کنید). اگر از آکواریوم استفاده می کنید باید آن را همیشه تمیز کنید و ادرار حیوان را شستوشو دهید تا بوی بد ندهد. می شود بستر را با خاک اره یا خورده کاغذ پوشانید که البته خاک اره به دلیل دخول در مجرای ادراری نرها پیشنهاد نمی گردد.

 گرما برای خوکچه های هندی خیلی بیشتر خطرناک تر از سرما می باشد ، پس در نتیجه وقتی محلی برای خانه حیوان خود انتخاب می نمایید،مطمئن شوید که در سایه قرار گیرد.این امر به ویژه اگر در مناطق گرمسیری زندگی می کنید ، بسیار اهمیت دارد.خوکچه های هندی وحشی در تونل های حفر شده در زیر خاک زندگی می نمایند .قرار دادن مستقیم این حیوانات در زیر تابش مستقیم آفتاب و یا گرمای شدید ، به راحتی می تواند باعث مرگ آن ها شود. دمای هوای بالای ۲۵ درجه ، به ویژه هنگامی که رطوبت زیاد باشد،می تواند برای خوکچه های هندی خطرناک باشد.

قفس نگهداری خوکچه هندی باید به اندازه ی  لازم بزرگ باشد تا حیوان جای کافی برای حرکت داشته باشد و قادر باشد که به راحتی خانه ، ظرف غذا و آب و اسباب بازی حیوان را در آن جای دهد. ارتفاع قفس نیز باید مناسب باشد تا خوکچه هندی به راحتی و بدون اینکه سرش به بالای قفس برسد ، روی دو پای پشتی  خود قرار گیرد. دسته کم اندازه برای قفس حیوان باید حدود هشتا سانتی متر باشد.
اگر قصد این را دارید که دو خوکچه هندی داشته باشید، طول کف قفس باید حداقل 130 سانتی متر باشد تا حیوانات اذیت نشوند.

از قرار دادن قفس در محل های تاریک و مزطوب اجتناب کنید. پارکینگ و پارکینگ جای مناسبی برای قرار دادن قفس نمی باشد، چرا که در این محیط ها نور کم ، تهویه نا مطبوع و رطوبت زیادی دارد . علاوه بر آن گاراژ و پارکینگ برای حیوان بسیار خطرناک می باشد زیرا خوکچه های هندی نسبت به دود خودرو ها بسیار حساس و آسیب پذیر است.

بهترین روش برای تامین امنیت خوکچه هندی که در خارج از منزل نگهداری می شود این است که حصاری در اطراف خانه آن ها ساخته گردد. این تنها راهی است که می توان مطمئن شد که خوکچه هندی از دست شکارچیان در امان می باشند.این حصار باید با فاصله مناسب از خانه حیوان باشد تا ترس موجب نابودی حیوان نشود.اطلاعات مفید درباره انواع نژادهای سگ و نحوه نگه داری و آموزش آن ها
تغذیه و بهداشت سگ و سایر حیوانات خانگی
- یوسف زمانی -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه