منوی اصلی
جستجو

حیوانات خانگی

 • image
 • image

سگ بولداگ را بیشتر بشناسید

wiاصلیت نژاد سگ بولداگ به دوره باستان و ماستیف های اولیه برمی گردد این نژاد جزء دسته سگهای کاری غیر ورزشی و از گروه سگهای مونس و همدم به شمار می رود. بولداگ سگی فوق العاده قوی ، بی باک و نترس است ، می توان به جرئت گفت این نژاد از قوی ترین سگهای دنیاست محسوب می شود.

این نژاد سگ اصلاً ترس را نمی شناسد ، در صورتی که اقدام به حمله کند حتی با داشتن صلاح سرد ، چوب و چماغ ، استطاعت استحكام در برابر این نژاد وجود ندارد. جمجمه سگ بولداگ بسیار قوی ، محکم و مقاوم است و در صورت وارد آمدن ضربات سنگین ، هیچ گزندی به حیوان نمی رسد. قدرت فوق العاده ، گردی و خشونت بالا در مقابل دشمن باعث شده به این حیوان لقب سگ جنگجو را بدهند.

Image result for bulldog

در ایام قدیم نژاد بولداگ سگی بی رحم ، وحشی و خون خوار بود آنچنان که رومیان دوران وستا قانونی وضع کرده بودند که دارندگان این نژاد حتی با قلاده و زنجیراجازه بیرون آوردن این نژاد را نداشتند.

در سال(۱۸۳۸) محافظت از سگ بولداگ در انگلستان ممنوع شد به طوری که این نژاد در شرف نابودی بود ، ولی به علت صفات ممتازاش در حراست و پاسبانی در مقابل اشرار و دزدان و صمیمیت و وفاداری ذاتی ، نژاد بولداگ رفیق و همدم خوب انگلیسی ها شد. تا قرن نوزدهم از این نژاد در میدان های جنگ استفاده می شد و حتی برای حمل مجروحین جنگی در میدان های نبرد و انتقال به پشت جبهه مورد كاربرد قرار می گرفت.

امروزه با اصلاح نژاد تعقیر زیادی در صفات اخلاقی سگ نژاد بولداگ ایجاد شده تا جایی که از این نژاد ، سگی خوش قلب ، مهربان ، صبور ، با وفا و دوست داشتنی ، تمیز ، اشرافی و همچنین یگ سگ گارد و سگ مونس و همدم خوب ساخته است.


 

 بولداگ ها سگ هایی آرام ، صبور و جراتمند می باشند. این نژاد در سنین پایین از فعالیت بیشتری بهره مند است و رفته رفته و به مرور زمان فعالیت بدنی این سگ کم می شود به طوری که می توان به درستی گفت در بزرگسالی بولداگ سگی تنبل است.

این نژاد بسیار پرخور و عاشق غذا خوردن می باشد. نسبت به اعضای قوم بسیار مهربان ، صبور ، آرام ، دلسوز ، خوش قلب و وفادار می باشد. بر خلاف ظاهر خشن ، بسیار مهربان با کودکان است به طوری که اطفال را به قدر پرستش دوست دارد. نسبت به دشمن و افراد بیگانه بسیارعجول ، درنده ، خون خوار و جنگنده می باشد.

Image result for bulldog

 بولداگ بسیار با هوش و مستعد تعلیم و تربیت و تعلیمات است ولی به علت روحیه سلطه طلبی و خشونت ذاتی حیوان در هنگام تربیت باید مراقب خشونت بولداگ بود، صاحب بولداگ باید بتواند به حیوان بفهماند رایس کیست در این صورت می توان کله شق بودن و سلطه طلبی این نژاد را کنترل نمود.نیاز به فعالیت بدنی:بولداگ احتیاج به فعالیت بدنیکمی دارد ولی کمی ورزش و فعالیت بدنی می تواند به سلامت حیوان کمک کند.

جهت تیمار حیوان ، به علت نوع پوشش بدن بورس زدن در مواقع لزوم کافی است. شستشو در موارد لزوم یا در ابتدای هر فصل کافی است ، ولی به طور روزانه با دستمالی نمدار باید قسمت های پوست که واجد چین خوردگی است را تمیز نمود تا مانع عفونت های پوستی در این نواحی شود.

مراقبت بولداگ در برابر تعقیرات دمایی به خصوص گرمای شدید الزامی است ، همچنین در فصول و روزهای گرم سال از حبس حیوان در اتاق یا خودرویی که باهوای تازه بیرون در ارتباط نیست نهی و امر شود. 

مشکلات سلامتی

از بیماری ها و مشکلات سلامتی رایج در نژاد بولداگ می توان به عفونت پوستی به خصوص در نواحی چین خوردگی پوست ، مشکلات تنفسی ، مشکلات قلبی ، مشکلات بینایی ، حساس بودن به تعقیرات شدید دمایی به خصوص گرمای شدید می توان اشاره کرد.

نکته

به علت بزرگ بودن سر سگهای بولداگ ، زایمان در بولداگهای ماده قالباً با مشکل و به همراه عمل سزارین می باشد ، از اینرو اکثر سگهای ماده بولداگ اقیم اند و به این علت قیمت سگ نژاد بولداگ بسیار بالا می باشد.
اطلاعات مفید درباره انواع نژادهای سگ و نحوه نگه داری و آموزش آن ها
تغذیه و بهداشت سگ و سایر حیوانات خانگی
- یوسف زمانی -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic