منوی اصلی
جستجو

حیوانات خانگی

 • image
 • image

نبایدهای تغذیه سگ ها

در این بخش از وبلاگ حیوانات خانگی قصد داریم تا در مورد نبایدهای تغذیه سگ ها بپردازییم.در ادامه با ما همراه باشید تا نقش تغذیه در سلامت و شادابی این حیوانات را برای شما بررسی کنیم. سگ های خوب غذا دادن شده مقادیر کافی قند و نشاسته در روده ی خود دارند تا حدی که به مدت ۶ ساعت پس از هر بار غذا خوردن، گلوکز مورد نیاز را فراهم آورد. با هضم غذای خورده شده، گلوکز و اسیدهای آمینه به داخل خون وارد می شوند. سپس گلوکز به گلیکوژن تبدیل و در کبد و عضلات توشه می شود تا در وقت نیاز به آدرس سوخت به مصرف بدن برسد.

سگ ها می توانند نشاسته خام را به میزان کمی هضم نمایند، اما مصرف بیش از حد مواد نشاسته ای، باعث بروز اسهال در آنها می شود، که این حالت به دلیل عبور پایگاه متجاوز زیاد مواد نشاسته ای خام به داخل روده ی بزرگ است که در این محل، تخمیر صورت گرفته و به گاز تبدیل می شوند. به عنوان یک قانون، نشاسته باید برای مصرف سگ ها کاملاً پخته شود. همچنین آرد گندم باید جوشانده یا پخته شود. سگ را می توان در یک دوره ی زمانی طولانی مدت با نان، مواد نشاسته ای و آب خورانیدن نمود. در صورتی که نان و مواد نشاسته ای از دانه های کامل گندم تهیه شده باشند، سگ ها برای مدت تمام تری زنده می مانند، زیرا نان های حاصل از دانه های کامل، از نظر ویتامین ها و مینرال هایی نظیر آهن غنی می باشند. به علاوه سگ ها را می توان با مصرف شیر برای مدت آزگار زنده نگه داشت. شیر دارای کازئین و چربی به شکل خامه و نمک های معدنی می باشد. بنابراین از شیر به عنوان یک جیره ی غذایی مطلوب برای سگ ها نام برده می شود.

غذای سگ ها


سگ ها نیاز پروتئینی خود را با خوردن غذاهای گیاهی یا نفسانی و روحانی وحشیگری و تمدن تامین می نمایند. بعنوان یک قانون، پروتئین های حیوانی کامل تر از پروتئین های گیاهی می باشند. با این حال، پروتئین غذاهای گیاهی نظیر سویا مفید می باشند. سگ ها را می توان تامدت های كامل به تنهایی با جیره ای حاوی گوشت طعام دادن نمود و مقادیر مازاد یدكی گوشت به منظور نگه داشتن سگ در شرایط خوب، نیاز است. ین میزان نیاز برابر ۴ تا ۵ درصد وزن زنده ی سگ می باشد. بعلاوه چنین سگ هایی باید از استخوان ها نیز استفاده کنند زیرا که گوشت از نظر کلسیم دچار کمبود است. گوشت عضلات از نظر ویتامین های محلول در چربی دچار کمبود است. به این خاطر به نظر می رسد که باید مقادیر کافی این ویتامین ها به سگ برسد.

به اکثرسگهای بالغ بالای 12 ماه باید تنها یک وعده غذا داد بهتراست که این وعده غذایی هنگام غروب باشد. برخی ازنژادهای کوچک بدلیل اینکه مقدارکمی غذا درهروعده می خورند باید دوبار درروز اطعام شوند. بهتراست زمان غذا دادن به سگ را طوری تنظیم کنید که همزمان با غذا نوش كردن شما باشد. دراینصورت سگ مشغول نوش كردن غذای خود شده ومزاحمتی را برای شما ایجاد نمی کند. درصورتی که سگ درداخل خانه زندگی می کند چون بعد ازغذا نوشیدن و تناول كردن نیازبه دفع دارد لذا بهتراست که نیمی ازغذا را زودترو نیمی ازغذا را درغروب به اوبدهید تا برای گه وادرارکردن درشب مشکل نداشته باشد. ضمنا درسگهایی که استعداد چاق شدن دارند بجای عصرهنگام صبح به حیوان غذا دهید تا تكاپو بدنی آن درخلال روز باعث مصرف غذا وجلوگیری ازچاقی گردد.

غذای سگ ها

کربوهیدرات ها

اگر چه کربوهیدرات ها جزئ الزامی رژیم سگ ها نمی باشند ، می توانند منبع كارمایه حال عالی و اسانی را فراهم کنند . همچنین فیبر به صحت روده توسط زیاد کردن باکتری های خوب و اطمینان از کارکرد طبیعی روده ، کمک می کند . بها کم کربوهیدرات در رژیم غذایی سگ میتواند منجر به کاهش قدرت شود و دوم اینکه مثلا روی جو مو تاثیر می گذارد . این اتفاق به این دلیل می افتد که برای اطمینان از قدرت کافی ،رژیم غذایی چربی و پروتئین به جای کربوهیدرات استفاده می شود و بنابراین پایگاه کمتری برای عملکرد های غیر الزامی مانند خز سالم و براق تهیه می شود . کربوعیدرات زیاد در رژیم غذایی یه نشانی چربی تدارك می شود .

 
اطلاعات مفید درباره انواع نژادهای سگ و نحوه نگه داری و آموزش آن ها
تغذیه و بهداشت سگ و سایر حیوانات خانگی
- یوسف زمانی -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات