منوی اصلی
جستجو

حیوانات خانگی

 • image
 • image

سه نژاد معروف دنیای سگ ها

در این بخش از وبلاگ حیوانات خانگی قصد داریم تا در مورد سه نژاد معروف دنیای سگ ها برای شما همراهان همیشگی مطالبی را بیان کنیم، در ادامه این سه نژاد را برای شما معرفی و شما را با خلق و خوی رفتاری آن ها بیشتر آشنا می کنیم تا در صورتی که قصد دارید این موجودات دوست داشتنی را نگهداری کنید راحتی بیشتری را داشته باشید.
محبت و دوست داشتن یکی از بزرگترین ویژگی های انسان است که می تواند با دیگران و مخلوقات خداوند به اشتراک بزارد و خود نیز از آن به همان اندازه بهرمند شود. یکی از کارهایی که انسان می تواند با این عمل این احساس را تقویت نماید نگهداری از حیوانات خانگی و محبت ورزیدن به این موجودات دوست داشتنی است.نگهداری حیوانات خانگی می تواند این احساس را در کودکان شما بهبود بخشد و کودکان شما را با این ویژگی ها و مهارت مراقبت از دیگران آشنا کند، اما نکته ای که وجود دارد این است که نگهداری از حیوانات خانگی نیازمند دانش و امکانات اولیه ای می باشد زیرا نگهداری اشتباه می تواند هم برای این حیوانات خطرناک باشد و هم برای شما که می خواهید از این موجودات نگهداری کنید.

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

در این بخش از وبلاگ حیوانات خانگی قصد داریم تا در مورد متوسط طول عمر نژادهای مختلف سگ ها برای شما مطالبی را به اشتراک بگذاریم. پس در ادامه با ما همراه باشید. نژادهای مختلف سگ ها طول عمر متفاوتی دارند که تغذیه و شرایط زندگی می تواند تاثیرات مستقیمی را بر روی این زمان داشته باشد.در میان نژادهای بسیاری که دوباره پیدا كردن عربی زبان عربی  سگ شكاری و سگ گله ها وجود دارد تعدای پیدا كردن آنها راستا دوره بیشتری نسبت دهی پهلو بقیه دارند.

یورکشایرها‭

میانگین‭ ‬عمری‭ ‬در‭ ‬حدود۱۶‭ -‬۱۴سال‭ ‬دارند‭.‬ در‭ ‬گذشته‭ ‬از‭ ‬سگ یورکشایر‭ ‬برای‭ ‬شکار‭ ‬موش‭ ‬صحرایی‭ ‬استفاده‭ ‬می‌شد،‭ ‬در‭ ‬حالی‭ ‬که‭ ‬امروزه‭ ‬این‭ ‬نژاد‭ ‬محبوب‭ ‬به‭ ‬عنوان‭ ‬سگ‭ ‬خانگی‭ ‬نگهداری‭ ‬می‌شود‭. ‬یورکشایرهای‭ ‬با‭ ‬جثه‭ ‬بزرگ‭ ‬نسبت‭ ‬به‭ ‬یورکشایرهای‭ ‬با‭ ‬جثه‭ ‬کوچک‭ ‬طول‭ ‬عمر‭ ‬کمتری‭ ‬دارند‭. ‬به‭ ‬دلیل‭ ‬سطح‭ ‬بالای‭ ‬هورمون‭ ‬رشد‭ ‬در‭ ‬خون‭ ‬و‭ ‬رشد‭ ‬سریع‭ ‬روند‭ ‬سالخوردگی‭ ‬در‭ ‬آنها‭ ‬سریع‌تر‭ ‬پیش‭ ‬می‌رود‭ ‬و‭ ‬میانگین‭ ‬طول‭ ‬عمر‭ ‬آنها‭ ‬نسبت‭ ‬به‭ ‬نژاد‌های‭ ‬کوچک‌تر‭ ‬پایین‌تر‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬همین‭ ‬امر‭ ‬باعث‭ ‬شده‭ ‬افراد‭ ‬تمایل‭ ‬بیشتری‭ ‬به‭ ‬نگهداری‭ ‬سگ‌هایی‭ ‬با‭ ‬جثه‌های‭ ‬کوچک‭ ‬داشته‭ ‬باشند‭. ‬

نژادهای سگ ها

پودل‌

سگ های‭ ‬پودل‌‭ ‬مو‭ ‬فرفری‭ ‬می‌توانند‭ ‬جثه‭ ‬بزرگ‭ ‬یا‭ ‬کوچک‭ ‬داشته‭ ‬باشند‭. ‬پودل‌های‭ ‬با‭ ‬سایز‭ ‬عروسکی‭ ‬در‭ ‬حدود‭ ‬۱۴‭-‬۱۲سال‭ ‬و‭ ‬پودل‌های‭ ‬با‭ ‬اندازه‌های‭ ‬استاندارد‭ ‬و‭ ‬بزرگ‌تر‭ ‬بین‭ ‬۱۵‭-‬۱۲‭ ‬سال‭ ‬زندگی‭ ‬می‌کنند‭. ‬ سگ‌های‭ ‬کوچک‭ ‬به‭ ‬دلیل‭ ‬اندازه‭ ‬خود‭ ‬می‌توانند‭ ‬مورد‭ ‬سهل‭ ‬انگاری‭ ‬واقع‭ ‬شوند‭ ‬و‭ ‬آسیب‌های‭ ‬جدی‭ ‬به‭ ‬آنها‭ ‬وارد‭ ‬شود‭. ‬در‭ ‬واقع‭ ‬تصادف‭ ‬یکی‭ ‬از‭ ‬علل‭ ‬عمده‭ ‬مرگ‭ ‬و‭ ‬میر‭ ‬پودل‭ ‬هاست‭. ‬بنابرین‭ ‬مراقبت‭ ‬دوست‭ ‬کوچک‭ ‬چهار‭ ‬دست‭ ‬و‭ ‬پای‭ ‬خود‭ ‬باشید‭.‬

سگ بولداگ را بیشتر بشناسید

wiاصلیت نژاد سگ بولداگ به دوره باستان و ماستیف های اولیه برمی گردد این نژاد جزء دسته سگهای کاری غیر ورزشی و از گروه سگهای مونس و همدم به شمار می رود. بولداگ سگی فوق العاده قوی ، بی باک و نترس است ، می توان به جرئت گفت این نژاد از قوی ترین سگهای دنیاست محسوب می شود.

این نژاد سگ اصلاً ترس را نمی شناسد ، در صورتی که اقدام به حمله کند حتی با داشتن صلاح سرد ، چوب و چماغ ، استطاعت استحكام در برابر این نژاد وجود ندارد. جمجمه سگ بولداگ بسیار قوی ، محکم و مقاوم است و در صورت وارد آمدن ضربات سنگین ، هیچ گزندی به حیوان نمی رسد. قدرت فوق العاده ، گردی و خشونت بالا در مقابل دشمن باعث شده به این حیوان لقب سگ جنگجو را بدهند.

Image result for bulldog

در ایام قدیم نژاد بولداگ سگی بی رحم ، وحشی و خون خوار بود آنچنان که رومیان دوران وستا قانونی وضع کرده بودند که دارندگان این نژاد حتی با قلاده و زنجیراجازه بیرون آوردن این نژاد را نداشتند.

در سال(۱۸۳۸) محافظت از سگ بولداگ در انگلستان ممنوع شد به طوری که این نژاد در شرف نابودی بود ، ولی به علت صفات ممتازاش در حراست و پاسبانی در مقابل اشرار و دزدان و صمیمیت و وفاداری ذاتی ، نژاد بولداگ رفیق و همدم خوب انگلیسی ها شد. تا قرن نوزدهم از این نژاد در میدان های جنگ استفاده می شد و حتی برای حمل مجروحین جنگی در میدان های نبرد و انتقال به پشت جبهه مورد كاربرد قرار می گرفت.

امروزه با اصلاح نژاد تعقیر زیادی در صفات اخلاقی سگ نژاد بولداگ ایجاد شده تا جایی که از این نژاد ، سگی خوش قلب ، مهربان ، صبور ، با وفا و دوست داشتنی ، تمیز ، اشرافی و همچنین یگ سگ گارد و سگ مونس و همدم خوب ساخته است.


 
سگ شیتزو تریر

این سگ احتمالا در اوایل قرن ۱۷ در تبت سگی بسیار نزه بوده است اما اوج شهرت آن بیشتر در هنگام باد حكومت ملکه که زنی بیوه بوده است به اوج رسید ملکه که با علاقه که به این سگ نشان داد آن را متجاوز آبادانی بخشید.معرفی سگ شیتزو تریر برای شما که به دنبال یک نژاد اصیل و زیبا می گردیدی بسیار با اهمیت و مفید می باشد.در ادامه با وبلاگ حیوانات خانگی همراه باشید تا در این مورد برای شما بیشتر بگوییم.

نژاد سگ ها

اطلاعات مفید درباره انواع نژادهای سگ و نحوه نگه داری و آموزش آن ها
تغذیه و بهداشت سگ و سایر حیوانات خانگی
- یوسف زمانی -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic